2015

Poslední trénink v roce 2015 jsme se rozhodli udělat třetí advetní neděli. Nikča vzala kameru tak máme opět po dlouhé době jendo tréninkové video :) A tímto jí za to moooooc moc děkujeme :)

VIDEO

 

I oficíální turnaj - TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ 19.9.2015

V sobotu 19.9. se naše flyballové družstvo FrogFly vypravilo na náš první oficiální turnaj do Mělníka. Jelikož jsme se již na jaře zúčastnili turnaje dvojic, mysleli jsme si, že víme, co nás čeká. Ale musím říct, že dvojice byly proti tomu slabej odvárek. Adrenalin v našich žilách by se dal krájet a nervozita nás nutila před každým během zkřížit nohy. Ranní rozběhy v rámci naší divize jsme zvládli nečekaně na výbornou, psi makali a překvapivě jsme chyby dělali spíš my. V průběžném pořadí jsme byli na krásném třetím místě. Pak ale přišel ten záludnej, pro mě do dnes nepochopenej pavouk a začalo jít do tuhého. První vyřazovací rozběh jsme ještě vyhráli, ale pak přišli na řadu soupeři, kteří měli v záloze lepší strategii a rychlejší psy, takže k našemu vyřazení stačily další dva rozběhy. Nakonec jsme ale nebyli poslední, skončili jsme na krásném šestém místě. Obrovským překvapením pro mě osobně byla Jennis, která ještě před měsícem na tréninku nedala celou dráhu a na turnaji běhala téměř stoprocentně. Dík ale patří všem našim miláčkům, protože to byli hlavně oni, kdo nás podržel, když jsme začali dělat kopance. Úplně snad největší díky patří NIKČE za perfektního NABÍJEČE protože i ona do toho byla vhozená po hlavě a zvládla to víc než perfektně :-) a když jsme u toho děkování tak poslední a speciální dík patří paní hlavní rozhodčí. Ta nám udělila hned několik důležitých rad, které si rozhodně vezmeme k srdci a začneme teď makat na tom, v čem máme obrovské mezery. Na jaře bychom chtěli vyrazit na další turnaj, tak doufám, že se s tím do té doby popasujeme. Jindřiška

VIDEO

FOTO

 

 

 

 

18.5.2015 fotící trénink

 

 

18.4. Náš první flyballový turnaj

V sobotu 18.4. se náš flyballový tým FrogFly vypravil na svůj úplně první turnaj. Byl to takový ,,neoficiální" turnaj dvojic, kde se ještě odpouštěly některé nedostatky a rozhodčí byli velmi tolerantní, ale jinak běželo vše podle pravidel flyballu. Za náš tým nás reprezentovaly dvojice AirJack (Aira+Jackuš), ElVik (Elvísek+Vikča) a EbBe (Ebinka+Berta). Vyráželi jsme hodně brzo ráno, protože cesta byla daleká, turnaj se konal ve Svijanském Újezdě. Cesta proběhla bez problémů a my jsme na místo dorazili plní nadšení, ale i rozpaků. Hned po ránu nám rozhodčí museli trochu objasnit celou organizaci závodu a systém jednotlivých rozběhů, který jsme stejně až do konce závodů tak úplně nepochopili. Dopoledne se běhaly rozběhy na čas, po kterých jsme byli zařazeni do jednotlivých divizí. Všechny naše dvojice se sešly ve třetí divizi. Odpoledne se pak závodilo v rámci jednotlivých divizí a tam už šlo do tuhého. Šlo o vyřazovací rozběhy a nám se stalo, že proti sobě navzájem nastoupily i naše dvojice. Nakonec po všech urputných bojích dopadlo vše tak, že dvojice ElVik si doběhla pro 8.místo, ale to jen díky tomu, že když nastoupila proti dvojici AirJack, tak bohužel Vikinu víc zajímalo pasení Jackušky, než nějaký box s míčkem . Jinak by se určitě umístili mnohem lépe. AirJack se nakonec postavila proti EbBe, která jí však převálcovala a tak Aira s Jakcuškou skolnčily na 6.místě. Ebinka s Bertou měly už v tu chvíli jisté 3.místo. Pokusily se to však ještě vylepšit a sáhnout si na stříbro, ale bohužel už byly vysílené a tak jim bronz nakonec musel stačit. Myslím, že na první závody to vůbec není špatný výsledek, rozhodně jsme se nenechali zahanbit. Naši psi běhali téměř bez chyb, starty jsme také vychytali skoro k dokonalosti a hlavně jsme se seznámili s tím, jak to na velkých závodech chodí. Příště už to bude na ostro a se čtyřčlenným družstvem. Všichni jsme byli po závodech plní dojmů a radosti z toho, jak se nám to povedlo. Velký dík má náš nabíječ Míra a jeho pomocník Radek. Tomáš se do příště ještě musí naučit barvy na semaforu, aby Airinu nepouštěl zbytečně pozdě, a pak bude vše dokonalé.

VIDEO - EbBe - Ebinka + Berta 

VIDEO - ElVik - Elvísek + Vikča

VIDEO - AirJack - Aira + Jakuška

FOTO

 

 

 

 

31.1.2015 Čertovo jezero

Jelikož u nás není žádný sníh a po zimě nám chybí pořádný výletíky tak holky Kristý s Nikčou vymyslely sněhovou túru na Šumavě. Takovou malou-velkou výpravu na Čertovo jezero. Původně jsme mysleli, že by jsme šli lehčí trasu po rovince, ale představa, že budeme muset každých 5min skákat do příkopů, abychom pustili běžkaře  nás přivedla na myšlenku zvolit jinou trasu. Mělo se jít prý jen do mírného kopečku. Teda nevím,  co se myslelo tím mírným kopečkem, ale pro nás to byl pořádný kopec. Ale jak jsme si přáli tak opravdu tam nebyla ani noha. Pejsci mohli být po celou dobu na volno a my se nemuseli vyhýbat běžkařům a odchytávat každou chvilku psy. Jelikož to byla cesta, kde se jen tak nikdo neukáže tak sněhu tam bylo téměř po kolena a my si celou tu dobu do kopce museli vyšlapávat stopu a jít za sebou, jako káčátka. Když se člověk rozhlídnul tak to byl úplný balzám pro oči i duši. Bylo to, jako v sněhové pohádce…a takový pocit měli i naši čtyřnoháci protože při broděním sněhu, čucháním co se pod ním skrývá atd.se z nich stali štěňátka a užívali si to naplno. Jít téměř 6km v půl metrovém sněhu bylo, jako nést na nohách závaží. Několikrát jsme stavěli a doplňovali energii toustíkama a sušenkama. Mysleli jsme, že už tam ani nedojdeme a jestli ano tak se nestihneme vrátit za světla zpátky a půjdeme s baterkama v ruce :-) nikdo už neměl žádnou sílu, ale humoru nám to neubralo a jako parta jsme to dokázali a došli do cíle. Jsme tady – JSME BORCI :-D.  Posvačíme, dáme čajík z termosky, další toustíky, sušenky, vycvakneme nějakou vzpomínkovou fotku a hurá zpátky s pocitem, že jsme nejlepšejší, že jsme to zvládli :o)

Fotky ZDE a VIDEO TUUUU :-)