2016

8.-9.10.2016 Xtreme Acana Cup České Budějovice – flyballový turnaj

Letošní poslední turnaj ve flyballu proběhl v Českých Budějovicích. Poprvé jsme měli možnost, vyzkoušet si jinou divizi, než poslední. Pořadatel nás zařadil do předposlední, páté divize, takže jsme měli po právu obavy, že to projedeme na plné čáře, protože to už je trošku jinej level, než to, co jsme běhali do teď. Ale byla to pro nás velká výzva a jak se říká, i pád na hubu je pohyb dopředu, takže se vlastně nemohlo stát nic tak hrozného. Hned první den jsme se toho zhostili velice dobře. Čekaly nás tři rozběhy a proti nám samé zkušené týmy. Ničeho jsme se nezalekli a zachovali chladnou hlavu, a možná právě to nám pomohlo k tomu, že jsme všechny tři rozběhy vyhráli a dokonce jsme si zaběhli náš rekordní čas 20,15 vteřin. Do druhého dne jsme vstupovali ze čtvrtého místa a doufali jsme, že soupeři nevytáhnou o moc rychlejší psy, než první den. Bohužel vytáhli, ale ne zas o moc a tak jsme nakonec nebyli poslední, jak jsme předpokládali, ale bylo z toho krásné páté místo. Výsledek tedy předčil naše očekávání a navíc jsme si opět odvezli spoustu užitečných zkušeností. Na jaře nás čeká začátečnický turnaj dvojic, na který musíme teď přes zimu připravit pejsky, kteří ještě nezávodili na oficiálních turnajích a podle toho, jak se našim nováčkům povede, tak bychom chtěli sestavit další družstvo a vyrazit na další turnaj snad již ve větším počtu. Moc se na to těšíme.

17.-18.9. Turnaj sladkých nadějí – Kounice -  3.MÍSTO

Krásný a úspěšný víkend zažilo naše flyballové družstvo na Turnaji sladkých nadějí. Ze začátku to vypadalo, že to bude propršený víkend bez nálady, ale když jsme dorazily na místo konání, byly jsme odhodlány, že to prostě dáme za každou cenu. Počasí naštěstí nebylo zas tak špatné, jak předpovídaly rosničky, takže až na tu cestu, kdy nám stěrače nestačily pobírat vodu, bylo nakonec docela fajn. Měly jsme tentokrát docela bídu, co se týče lidského osazenstva družstva. Jelo nás jen pět, což je na šest psů docela podstav, takže logicky nastaly obavy, jestli to zvládneme. Ale jsme ženy činu a nenechaly jsme se vykolejit, takže první den jsme tři rozběhy ze čtyř vyhrály a s nadšením jsme čekaly, jestli to bude takhle pokračovat i druhý den. A myslím, že i psí členové družstva pochopili, že jde opravdu do tuhého, takže i ti, kteří si z nás většinou na tréninku dělají tak trochu srandu, začali tentokrát makat, jak šrouby a my jsme to prostě daly. Anie pochopila, že i zpátky od boxu se musí přes překážky, Jennis konečně uznala, že i červená dráha je někdy dobrá a Elvis…. Elvis je prostě chlap a na ty se musí jít vyčůraně. :-) Konečně už to vypadá, že vážně závodíme a že i ostatní soupeři nás začali brát, jako opravdovou konkurenci. Takže vše dopadlo tak, že jsme za sebou nechaly dvě mnohem zkušenější družstva a v pěti lidech jsme si vybojovaly bronz. Jsem na nás strašně moc pyšná a těším se na další turnaj, tentokrát do Českých Budějovic, kde už jsme byly na jaře a zrovna moc se nám tam nedařilo, tak doufám, že teď si spravíme chuť. :-)

 

Trénink s novým členem Prasíkem :)

 

 

I. Víkendový sraz členů a přátel Žabky 19-21.8.2016

Celý rok se náš spolek pořádně nesejde, a proto jsme uspořádali první víkendový sraz Žabky. V pátek odpoledne jsme dorazili do kempu U Bobíka, kde nás ubytovali v chatkách. Večer jsme vyvenčili pesany a poté pod naším suprovym stanem si vyprávěli příhody a zážitky a plánovali aktivity na další den.

Sobotní ráno začalo prvotřídní rozcvičkou zakončenou oblíbenými "angličáky". Po snídani jsme vyrazili na vycházku - na zříceninu hradu Krašov. Vycházka to byla prvotřídní, po kilometru chůze nás čekalo brození přes řeku Berounku. Pan domácí říkal, že to přebrodilo v pohodě 60 dětí, tak to dáme i my. Někteří zvolili chůzi naboso, jiní si prozřetelně boty nechali, někteří uprostřed řeky změnili názor a boty raději nandali. A věděli proč. Nejtěžší brození nás totiž čekalo u protějšího břehu. Monča s Britou a Jennis nám tam málem uplavaly, ale naštěstí se stihly vrátit. Slimáci riskovali životy svých dětí, které nesly na zádech a ramenou a k tomu ještě Bínu v náručí, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a mohli jsme pokračovat dál na Krašov. Na Krašov bohužel dorazila jen část Žabky, jelikož výstup byl pro některé příliš riskantní. Poté jsme pelášili zpět, abychom stihli oběd, jelikož pan domácí striktně dodržoval časy výdejů jídel :-).
Po vynikající svíčkové někteří uspávali děti i sebe nebo se koupali v řece, hráli karetní hry nebo prostě jen odpočívali. Abychom dlouho nezaháleli (což my Žabky moc neumíme), na programu byly hry se psy. Začali jsme s tím, kdo předvede nejvíc triků se psem někoho jiného. Nejvíce nás oslnil výkon Tomáše s Ajlíkem, který sklidil největší smích. Poté jsme běhali již se svými psy uličku smrti, kdy pejsky ostatní lákali hračkami a pamlskami. Tato hra se líbila nejvíc Britě, která ukořistila celou paštiku :-) Uličku smrti vyhrál Jenda s Bínou. Následovala soutěž o nejrychlejší přivolání do kopce. Tady na plné čáře zvítězila Vikča. Večer jsme si opět povídali, smáli se, tmelili kolektiv a užívali si volna.

Nedělní probuzení opět volalo po rozcvičce (z důvodu velmi kvalitních matrací), po vyklizení chatek jsme si čekání na oběd zkrátili závěrečnou procházkou a plánováním příštího ročníku, který spojíme i se sjížděním řeky. Mája

 

Srpnový trénink

Konečně máme po dlouhé době nějaké nové fotečky z tréninku a tímto děkujeme moc Ireně, že přijela a fotila :)


 

CrazyCup 2016 - Flyballový Turnaj 25-26.6.2016 - 3. MÍSTO

Dalším flyballovým turnajem, na který jsme se přihlásili, byl Crazy Cup ve Svijanském Újezdě. A bylo to opravdu hodně ,,Crazy“. Ten víkend bylo velké horko, tak jsme se trochu báli, aby nám psi postupně neodpadli, ale jsou to bojovníci a dotáhli to s námi až do zdárného konce. Tentokrát jsme si pro jistotu vzali oba boxy, protože jsme nechtěli, aby naše výkony ztroskotali opět na tom, že budeme běhat na jednu díru. Ale v tomhle ohledu při nás tentokrát stálo štěstí a box fungoval perfektně. Méně perfektně už fungovali někteří pejskové, ať už to byla Jennis a její averze vůči červené dráze, Ený, která zase zásadně nechtěla běhat na vysokých překážkách, anebo Elvísek, kterého už to posledních pár běhů prostě přestalo bavit a pokaždé si začal u boxu cupovat tenisák, místo aby s ním doběhl do cíle. Měli jsme ale i světlejší okamžiky, třeba když jsme jeden rozběh vyhráli třemi krásnými čistými běhy, anebo když Vikča s Bertou dali střídačku OK, což je na začátečníky, jako jsme my opravdu perfektní počin. Skvělým výkonem se blýskla i Airin, která nejenom že běhala bezchybně, ale navíc ani neřešila ostatní psy a tím myslím potěšila nejen Nikču. Myslím, že na její pokrok můžeme být všichni pyšní. Nakonec tedy všechno dopadlo tak, že jsme si v naší divizi vyběhali bronz a navíc jsme opět dostali pár lekcí, ze kterých si vezmeme do dalších závodů ponaučení. Pořadatelé byli skvělí, jejich organizace byla perfektní a navíc pro nás páníčky vymysleli zábavné soutěže, při kterých jsme se opravdu hodně nasmáli. Celý víkend byl bláznivý, plný emocí, adrenalinu, prostě nezapomenutelný. Těšíme se na další.

 

28-29.5.2016 Flyballový turnaj Budějckej xtreme - 4. MÍSTO

V sobotu jsme na turnaji nezačaly úplně podle našich představ. První zádrhel byla Ebinka, která nám zdrhala za pejskem z vedlejšího družstva, takže rychlejší snižovač byl pro nás v tu chvíli ztracenej. Další překvápko nám připravila Jennis, která zásadně odmítala běhat v levé (červené) dráze, takže byla použitelná pouze, když se běhalo v pravé (modré). Jako zlatý bod dne přišlo to, že se nám rozbil box. Díra, na kterou běhají Berta s Jennis nám nešla nabíjet a musely jsme je nechat běhat na druhou díru, což je vždycky trošku zdrží, protože se pak na boxu tak divně lámou. Druhý den už to bylo o trošku lepší, pejskové nás mile překvapili a fungovali na sto procent. Takže jsme si nakonec přes všechny ty patálie vybojovaly čtvrté místo v divizi a ještě navíc máme spoustu další cenných zkušeností pro další turnaje. Po turnaji jsme se šli projít do krásného parku s rybníkem, kde jsme vykoupali pesany, zablbli při focení, večer ugrilovali masíčko,popili pivečko,....další perfektní závody se vším všudy :)

 

16.4.2016 Flyballový turnaj začátečníků ,,kŘ.U.P.ky na břehu"

Vyrazili jsme s našima ,,začounkama,, na turnaj dvojiček, aby si taky vyzkoušeli ten parádní závodní adrenalin. Startovala Any, Agness a Airin. Agnesska se rozhodla, že holky bude raději podporovat z boudičky :-)  takže při prvním závodě dělala, že to nikdy neviděla, abychom jí už náhodou znova neposlali závodit :-) Fandění je prý lepší. No tak to zbylo na dvou holkách na Any a Airin. Holky byly naprosto dokonalý. Kdybychom mi páníčkové nezmatkovali tak by nezmatkovaly ani holky…takže my páníkové jsme se hodili do klídečku a závod od závodu jsme ukazovali, jak jsme naprosto všichni parádně sehraný a jako důkaz jsme si odvezli domů nádherné 2. MÍSTO. Veliké DĚKUJI naší nabíječce Jindřišce :-) která to zvládla, jako naprostý profík :-) A krom toho, že závodní atmosféra byla naprosto dokonalá jsme každá z nás něco dobrého napekla a domů jsme se musely odvalit protože, když jsme zrovna neběhaly tak jsme jen jedly :-D Video a fotečky, jako důkaz…:-D